Tani czytnik ebook

Tani czytnik ebook może okazać się dobrym pomysłem dla osób, które nie szukają urządzenia wyposażonego w mnóstwo „bajerów”, a chcą po prostu wypróbować, czy czytanie książek elektronicznych jest dla nich. W tym artykule doradzamy, jak wybrać tani czytnik ebook, na co zwrócić uwagę i czego unikać.

Dlaczego warto kupić tani czytnik ebook?

Dla miłośników czytania najtańszą opcją jest wypożyczenie książki z biblioteki, jednak wiąże się to z poświęceniem czasu i energii. Musimy pojechać do placówki, wybrać odpowiednie pozycje, w domu trzeba dbać, by nie zniszczyły ich dzieci czy zwierzęta, a później pamiętać o ich oddaniu.

Z kolei czytanie ebooków w telefonie lub tablecie na dłuższą metę męczy nasz wzrok i nie jest zdrowe dla oczu.

Tani czytnik ebook Ranking
Jaki Tani czytnik ebook?
Ranking najlepszych >>>

Rozwiązaniem okazuje się tani czytnik ebook. Nie wydamy na niego fortuny, ale pozwoli nam spróbować swoich sił w czytaniu książek elektronicznych. Nawet budżetowy sprzęt może okazać się strzałem w dziesiątkę i sprawić, że już nigdy nie będziemy targać za sobą ciężkich tomów.

Tani czytnik ebook – ekran

Ekran w tanim czytniku ebook może być dwojakiego rodzaju:

  • LCD
  • E-INK

Ekran LCD łudząco przypomina ten, jaki znamy z tabletów czy telefonów. I, niestety, tak samo męczy wzrok. Jego zaletą jest dobre odwzorowanie kolorów, natomiast nie do końca o to nam chodzi, gdy kupujemy czytnik ebooków: nie zamierzamy przecież oglądać na nim filmów czy fotografii, a czytać książki. Dlatego nie polecamy taniego czytnika ebook z ekranem LCD – to tak naprawdę wyrzucenie pieniędzy w błoto, bo dostajemy tablet, tylko inaczej nazwany i o dość słabych parametrach.

Ekran E-INK to technologia, na którą z kolei warto zwrócić uwagę. Cała magia tkwi w tym, że nie emituje on własnego światła, a wykorzystuje to odbite – zupełnie tak jak zwykła książka. Bardzo przypomina papier i pozwala się cieszyć lekturą bez zmęczenia wzroku.

Tani czytnik ebook
Tani czytnik ebook / Jaki najlepszy? Gdzie kupić? Cena, opinie czytelników i ranking

Jaki tani czytnik ebooków wybrać?

Wybierając tani czytnik ebooków, powinniśmy zwrócić uwagę na wiele jego parametrów. Jak łatwo się domyślić, szukając budżetowej opcji, nie możemy raczej liczyć na urządzenie z górnej półki, wyposażone we wszystkie możliwe funkcje, ale nawet za niską cenę kupimy dobrej jakości sprzęt.

Oto parametry, z którymi polecamy się zapoznać przed zakupem:

  1. Rodzaj ekranu – o tym już wspomnieliśmy.
  2. Rozmiar ekranu – mały czytnik ebook zmieści się do kieszeni, natomiast duży sprawi, że rzadziej będziemy musieli przewracać strony, nawet jeśli zdecydujemy się na stosunkowo duże litery. Przy czym trzeba zaznaczyć, że w tanim czytniku ebook nie ma się co spodziewać ekranu ośmio- czy dziesięciocalowego.
  3. Sterowanie – mamy do wyboru fizyczne przyciski lub tylko ekran dotykowy. Wybór zależy tak naprawdę od naszych preferencji.
  4. Wielkość pamięci – im większa, tym więcej książek można będzie umieścić w urządzeniu. Nawet tanie czytniki ebook oferują pamięć rzędu 4 GB, którą dodatkowo można powiększyć za pomocą karty SD. Takie rozwiązanie pozwoli Ci mieć całkiem pokaźną bibliotekę, liczącą kilka tysięcy tomów, zawsze w kieszeni!
  5. Pojemność baterii – pojemna bateria w tanim czytniku ebook pozwoli cieszyć się czytaniem nawet przez wiele godzin, i to bez dostępu do źródła zasilania.
  6. Obsługiwane formaty – zazwyczaj ebooki występują w formacie ePUB i MOBI, ale być może na naszym urządzeniu będziemy chcieli otworzyć plik PDF, TXT, DOC i inne, dlatego im więcej oferowanych formatów, tym lepiej.
  7. Łączność – możliwość połączenia taniego czytnika ebook z Internetem dzięki WiFi lub innym urządzeniem poprzez Bluetooth wydaje się bardzo wygodna, ale niestety, w budżetowych opcjach rzadko spotykana.
  8. Inne funkcje – nawet tanie czytniki ebook często są wyposażone w dodatkowe funkcje, takie jak podświetlenie nocne, słownik i inne.
Jaki Tani czytnik ebook
Jaki Tani czytnik ebook wybrać? Jaki najlepszy? Ranking, opinie i cena w sklepach

Najlepszy tani czytnik ebook – jak go wybrać?

Wybierając najlepszy tani czytnik ebook, stoimy przed trudnym zadaniem porównania kilku urządzeń. My proponujemy wypisać sobie poziomo w tabeli najważniejsze według nas parametry, w zależności od tego, na czym szczególnie nam zależy. Następnie pionowo wymieńmy wszystkie modele, które bierzemy pod uwagę i uzupełnijmy pozostałe rubryki ich specyfikacją. W ten sposób stworzymy proste porównanie, mierzące stosunek jakości do ceny.

Jak widzicie, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, jaki tani czytnik ebook jest najlepszy. Wszystko zależy od nas, naszego budżetu i oczekiwań. I choć sprzęt niedrogi w świadomości wielu osób wydaje się gorszy, to wcale nie musi tak być: może okazać się, że tani czytnik ebook to właśnie ten wymarzony, spełnia wszystkie funkcje, których od niego oczekiwaliśmy i w życiu nie zamienilibyśmy go na droższy i teoretycznie lepszy.

Zobacz też jak wybrać tani czytnik ebook z podświetleniem.

Jeśli z kolei żadne z urządzeń w zakładanym przez Ciebie budżecie nie spełnia Twoich oczekiwań, masz dwie możliwości. Możesz odłożyć zakup na później, gdy uda Ci się zebrać większą kwotę, lub kupić którykolwiek z modeli, by w przyszłości, gdy Twój budżet się powiększy, sprzedać go i zaopatrzyć się w lepszy sprzęt.

Drugie rozwiązanie, choć z pewnością potrwa dłużej, to w międzyczasie pozwala się cieszyć podstawową funkcjonalnością taniego czytnika ebook, zanim uzbieramy potrzebną kwotę.

Tani czytnik ebooków czyli jaki? A raczej za ile?

Tani czytnik ebook – cena

No właśnie, tani czytnik ebook, czyli jaki? Najdroższe urządzenia tego typu kosztują nawet 2000 złotych, najtańszy czytnik ebook kosztuje 180 złotych. Dla każdego przymiotnik „tani” będzie znaczyło co innego.

Musisz określić budżet, jaki możesz przeznaczyć na ten wydatek, i na jego podstawie dokonać wyboru. My zakładamy, że rozsądne pieniądze, za które można kupić dobry i tani czytnik ebook to około 300-400 złotych.

Skoro mówimy o tanich czytnikach ebooków to koniecznie sprawdź jak wybrać najlepszy czytnik ebooków do 200 zł.

Najlepszy Tani czytnik ebook
Najlepszy Tani czytnik ebook

Gdzie kupić tani czytnik ebook? Producenci

Tani czytnik ebook kupimy online lub w dobrych marketach z elektroniką. Producenci, na których warto zwrócić uwagę, to na przykład Kindle, Prestigio, PocketBook, InkBook, Xiaomi, Bemi i inne.

Tanie czytniki ebook – opinie

Tanie czytniki ebook mają tylu zwolenników, co przeciwników. Niektórzy twierdzą, że żadna elektronika, a już na pewno tania, nie zastąpi dotyku papierowej książki. Inni nie wyobrażają sobie życia bez czytnika ebooków, nawet taniego.

A jak jest z Wami? Jesteśmy bardzo ciekawi, co sądzicie na temat tanich czytników ebook? Z jakimi modelami macie do czynienia? Czekamy na Wasze opinie o tanich czytnikach ebook w sekcji komentarzy!

Tani czytnik ebook / Ranking najlepszych

Jeśli rozglądacie się właśnie za tanim czytnikiem ebook i zastanawiacie się, jakie rozwiązania wybierają inni, przychodzimy z odpowiedzią. Przygotowaliśmy dla Was ranking najchętniej kupowanych tanich czytników ebook.

Zobacz także nasze inne rankngi i poradniki:

« || »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *