Czytnik ebooków z polskim menu

Czytnik ebooków z polskim menu pozwoli cieszyć się czytaniem osobom, które niekoniecznie mają ochotę uczyć się języków obcych tylko po to, by obsługiwać to urządzenie. Może być świetnym prezentem dla seniorów, którzy w szkole poznawali język rosyjski, a nie angielski, a także dla wszystkich osób, ceniących sobie obsługę sprzętów elektronicznych w ojczystym języku.

Dziś podpowiadamy, jaki czytnik ebooków z polskim menu wybrać i na co zwrócić szczególną uwagę.

Czytnik ebooków z polskim menu Ranking
Jaki Czytnik ebooków z polskim menu?
Ranking najlepszych >>>

Czytnik ebooków z polskim menu – zalety

Czytnik ebooków z polskim menu pozwala na obsługiwanie urządzenia bez konieczności korzystania z jakiegokolwiek innego języka. Może stanowić świetną alternatywę dla książek papierowych – czytanie okazuje się bardziej ekonomiczne i wygodniejsze. Jak wiadomo, obecnie książki elektroniczne są o wiele tańsze niż papierowe, bo nie generują takich kosztów dla wydawców. Co więcej, wykupując odpowiedni abonament, możemy się cieszyć niezliczoną ilością książek za kilkadziesiąt złotych miesięcznie, a w promocjach i okresowych akcjach możemy wyhaczyć ebooki za darmo.

Komfort czytania na czytniku ebooków z polskim menu także jest bardzo wysoki. Dzięki niemu możemy przy sobie nosić nie jedną książkę, nie kilka, a dziesiątki regałów z książkami, które w dodatku mieszczą się w kieszeni! Koniec z dźwiganiem w podróż ciężkich tomów albo nieporęczną książką w ręku podczas jazdy autobusem.

Jaki czytnik ebooków do 200 zł wybrać?

Czytnik ebooków z polskim menu
Czytnik ebooków z polskim menu / Gdzie kupić? Jaki wybrać? Ranking, cena i opinie

Dobry czytnik ebooków z polskim menu a ekran

Ekran w czytniku ebooków z polskim menu jest sprawą kluczową. To właśnie w nim tkwi cała magia. Unikajmy czytników z ekranem LCD, bo te są zwykłymi tabletami o bardzo niskich parametrach.

Koniecznie wybierajmy czytniki ebook z polskim menu, wyposażone w ekran z technologią E-Ink, co oznacza ni mniej, ni więcej, że dla ludzkiego oka wygląda on dokładnie jak papier.

Papier elektroniczny, tak jak tradycyjny, nie emituje własnego światła, lecz wykorzystuje odbite. W uproszczeniu, wewnątrz wyświetlacza czytnika ebook z polskim menu znajdują się maleńkie kapsułki, białe i czarne, które poruszają się w zależności od tego, jaki obraz ma pokazać urządzenie.

Zaletą papieru elektronicznego jest to, że nie prowadzi on do zmęczenia oczu tak, jak tradycyjny ekran LCD w telefonach, a w dodatku zużywa o wiele mniej energii, co pozwala cieszyć się dłuższym działaniem urządzenia.

Jaki duży czytnik ebook kupić?

Jaki czytnik ebooków z polskim menu wybrać?

Dobry czytnik ebooków z polskim menu charakteryzuje się parametrami na najwyższym poziomie oraz dodatkowymi funkcjami, umilającymi korzystanie ze sprzętu. Wszystko zależy tak naprawdę od naszych preferencji. Zwróćmy uwagę na:

1. Przekątną ekranu – podawana w calach, definiuje, jak duże będzie urządzenie. Jeśli chcemy cieszyć się książkami zawsze i wszędzie, przyjrzyjmy się czytnikom ebooków z polskim menu o przekątnej między 5’’ a 7’’, natomiast jeśli rozmiar nie ma znaczenia, a cenimy sobie duże litery, idealne będą większe czytniki.

2. Rozmiar pamięci – pamięć pozwala na zapisanie elektronicznych książek, a im ich więcej, tym obszerniejsza nasza wirtualna biblioteka. Nawet urządzenie o niewielkiej pamięci (2-4 GB) pozwala na zapisanie około 1000 ebooków, podczas gdy najlepsze czytniki ebooków z polskim menu mają pamięć rzędu 64 GB, którą dodatkowo można rozszerzyć kartami SD.

3. Bateria – w skrócie, im większa, tym dłużej cieszymy się książkami bez konieczności jej ładowania.

4. Obsługiwane formaty – im ich więcej, tym lepiej, ponieważ nigdy nie wiemy, jaki plik przyjdzie nam otworzyć. Owszem, zawsze możemy przekonwertować go na komputerze, ale po pierwsze, nie zawsze mamy dostęp do innego urządzenia, a po drugie, nie każda osoba, szczególnie starsza, sobie z tym poradzi.

5. Sterowanie – czytniki ebooków z polskim menu możemy obsługiwać poprzez ekran dotykowy, jak również za pomocą fizycznych przycisków. Jedno i drugie rozwiązanie posiada swoich zwolenników.

6. Dodatkowe funkcje – najlepsze czytniki ebooków z polskim menu mogą posiadać:

  • Podświetlenie ekranu – pozwala na czytanie nawet po ciemku bez uszczerbku na naszym wzroku,
  • Słownik – tłumaczy wyrazy obcojęzyczne, a także podaje definicję trudniejszych słów,
  • Internet – umożliwia przeglądanie stron internetowych oraz ściąganie ebooków bezpośrednio na czytnik, bez korzystania z dodatkowych urządzeń,
  • Bluetooth – pozwala na przesyłanie plików bezprzewodowo z telefonu, laptopa, tabletu, bez konieczności podłączania go kablem USB.
Jaki Czytnik ebooków z polskim menu
Jaki Czytnik ebooków z polskim menu najlepszy? Ranking, opinie i cena

Zobacz także czytnik ebook z podświetleniem.

Najlepszy czytnik ebooków z polskim menu

To, jaki czytnik ebooków z polskim menu jest najlepszy, zależy w dużej mierze od naszych oczekiwań i zamiarów co do niego. Większości użytkowników wystarczy niewielkie urządzenie z podświetleniem i dostępem do Internetu, ale znajdziemy też bardziej wymagających „czytaczy”.

Warto zwrócić uwagę, by czytniki ebooków z polskim menu był wygodny, pasował do ręki, nie ważył dużo, a także nie wyświetlał reklam.

Czytnik ebooków z polskim menu – cena

Ceny czytników ebooków z polskim menu zaczynają się od 100 zł za urządzenia, jak zaznaczają producenci „tylko do czytania” – czyli bardzo proste. Rozsądną opcją jest przeznaczyć sobie na ten wydatek 300-500 złotych, natomiast najdroższe czytniki ebooków z polskim menu kosztują 2000 złotych.

Zobacz także jaki tani czytnik ebook wybrać?

Gdzie kupić czytnik ebooków z polskim menu? Producenci

Czytniki ebooków z polskim menu znajdziemy w dobrych marketach z elektroniką oraz sklepach online. Wiele z nich pozwala na wybór właśnie polskiego menu w momencie filtrowania produktów, które strona ma nam pokazać.

Jednym z producentów czytników ebooków z polskim menu, na jakich warto zwrócić uwagę, jest inkBook, który projektuje urządzenia w Polsce. Poza tym, czytniki ebooków z polskim menu mają w swojej ofercie między innymi Pocketbook, Onyx Boox, Kiano.

Czytniki ebooków z polskim menu – opinie

Czy Waszym zdaniem możliwość obsługi czytnika w rodzimym języku jest ważna, a może to tylko mało znaczący szczegół? Czekamy na Wasze opinie o czytnikach ebooków z polskim menu w sekcji komentarzy.

Czytniki ebooków / Ranking najlepszych

Najlepsze czytniki ebooków znajdziecie w naszym rankingu najchętniej kupowanych modeli. Warto wziąć je pod uwagę, szukając najlepiej sprawdzonych rozwiązań.

3.
PocketBook 628 Touch Lux 5 Czarny Czytnik ebooków z polskim menu
9.
PocketBook InkPad 3 (PB740-X-WW) Czytnik ebooków z polskim menu
10.
InkBOOK Prime HD Czarny - Bez reklam Czytnik ebooków z polskim menu

Zobacz także nasze inne rankngi i poradniki:

« || »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *