Czytnik ebooków do 200 zł

Czytnik ebooków do 200 zł to urządzenie służące do komfortowego czytania książek elektronicznych. Na pierwszy rzut oka przypomina tablet, jednak znacząco się od niego różni. Przede wszystkim, dobry czytnik e-booków jest energooszczędny i przyjazny dla naszego wzroku, a to za sprawą specjalnego ekranu.

Sprawdźmy zatem jaki czytnik ebooków do 200 zł wybrać i kupić!

Czytnik ebooków do 200 zł Ranking
Jaki Czytnik ebooków do 200 zł?
Ranking najlepszych >>>

Ekran w czytniku e-booków do 200 zł

Dobre czytniki e-booków do 200 zł wyposażone są w ekrany, przypominające nieco papier, oparte na technologii EPD (Electronic Paper Display). Elektroniczny papier wyróżnia się tym, że wyświetlany obraz jest wyraźny i kontrastowy, dobrze widoczny pod wszystkimi kątami. Dzięki temu wzrok nie męczy się tak szybko, nawet podczas długiego czytania, a przy tym zużywa mniej prądu.

Czytnik ebooków do 200 zł
Czytnik ebooków do 200 zł / Jaki wybrać? Gdzie kupić? Opinie i ranking

Dlaczego warto sięgnąć po czytnik e-booków do 200 zł?

Stanisław Lem już w 1961 roku w książce „Powrót z gwiazd” przewidział istnienie czytników e-booków, i nic dziwnego, bo to bardzo wygodna opcja. Nie ma konieczności dźwigania ciężkich papierowych książek, odpada też problem z dostępnością egzemplarzy w bibliotece albo księgarni. Dzięki czytnikowi e-booków do 200 zł możemy cieszyć się książką właściwie w każdym miejscu.

Za tymi urządzeniami przemawia także ekologia. Chociaż sprzęt elektroniczny rozkłada się dłużej niż papier, to raz zakupiony, może służyć nam przez wiele lat. W ogólnym rozrachunku na pewno mniej eksploatuje środowisko, niż kupowanie nowej papierowej książki co tydzień.

Poza tym, książki elektroniczne są tańsze, a więc oszczędzamy pieniądze. Choć na początku nakład finansowy wydaje się większy, to z czasem okazuje się, że jeśli czytamy jedną książkę na kilka dni, taki zakup po prostu się opłaca.

Jaki Czytnik ebooków do 200 zł
Jaki Czytnik ebooków do 200 zł najlepszy? Ranking i Opinie

Jaki czytnik e-booków do 200 zł kupić?

Wybranie urządzenia niezawodnego i dopasowanego do swoich potrzeb to niemałe wyzwanie. Jeżeli właśnie stoisz przed wyborem czytnika e-booków do 200 zł, weź pod uwagę wyłonione przez nas kryteria.

  1. Wielkość ekranu – Standardowa wielkość ekranu w czytnikach do 200 zł to 6 cali. Można spotkać modele mniejsze – na przykład 5-calowe, i te świetnie nadadzą się do kieszeni czy niedużej torebki. Trzeba jednak pamiętać, że na tak małym czytniku zmieści się mniej tekstu, przez co spada komfort czytania. Z kolei ekrany większe, na przykład 8-calowe albo 10-calowe rzadko spotyka się w czytnikach e-booków do 200 zł, raczej można się ich spodziewać w modelach droższych.
  2. Oświetlenie – Dużą zaletą czytników e-booków do 200 zł jest to, że nie emitują światła, przez co nie rażą nas w oczy tak jak tradycyjne ekrany LCD. Problem pojawia się wtedy, gdy chcemy czytać w nocy. Można oczywiście zapalić sobie lampkę, tak jak przy tradycyjnej książce, ale producenci czytników wyszli użytkownikom naprzeciw. Część urządzeń wyposażona jest w diody LED, które od góry podświetlają tekst i umożliwiają czytanie na czytniku e-booków nawet w ciemności.
  3. Sterowanie – Część czytników e-booków do 200 zł obsługuje się za pomocą fizycznych przycisków, jednak większość w obecnych czasach jest już wyposażona w dotykowy ekran, który jednak nie reaguje na dotyk tak dobrze i szybko, jak ekran smartfona.
  4. 4Pamięć – Książki czytane na czytniku e-booków do 200 zł musimy najpierw wgrać do pamięci urządzenia. Niektóre modele mają mniejszą pojemność, sięgającą na przykład 512MB, inne mogą pochwalić się pojemnością sięgającą od 2 do 4GB. Taka ilość pamięci pozwala na przechowywanie około tysiąca książek zawsze przy sobie! Niektóre czytniki e-booków do 200 zł pozwalają na powiększenie dostępnej pamięci przy użyciu kart SD.
  5. Obsługiwane formaty – Większość czytników e-booków do 200 zł obsługuje podstawowe formaty, w których księgarnie i platformy udostępniają książki elektroniczne: PDF, ePUB i MOBI. Niektóre urządzenia dodatkowo obsługują TXT, FB2, RTF, DOC i inne.
  6. Pojemność baterii – Większa pojemność baterii czytnika e-booków do 200 zł pozwala dłużej cieszyć się czytaniem na jednym ładowaniu. Większość dostępnych modeli ma pojemność baterii sięgającą od 700mAh do około 2000mAh.
  7. Dodatkowe funkcje – Producenci czytników e-booków do 200 zł prześcigają się w pomysłach, jak udogodnić czytelnikowi korzystanie z ich urządzeń. Większość modeli wyposażona jest na przykład w słownik, który pomaga szczególnie, jeśli chcemy czytać książki obcojęzyczne. Często można się także spotkać z Internetem w czytniku e-book: takie zwyczajne korzystanie ze stron internetowych na tym rodzaju wyświetlacza może nie być zbyt komfortowe, ale opcja okazuje się przydatna, kiedy szybko chcemy pobrać jakąś książkę i nie mamy dostępu do innego urządzenia. Warto zwrócić uwagę na modele z Bluetooth, dzięki któremu możemy przesyłać pliki pomiędzy smartfonem czy tabletem, a naszym czytnikiem.

Najlepszy czytnik e-booków do 200 zł

Aby wybrać najlepszy czytnik e-booków do 200 zł, musisz wziąć pod uwagę indywidualne preferencje. Wiadomo, że w niskiej cenie nie jesteśmy w stanie znaleźć urządzenia, które miałoby najlepsze możliwe parametry i wszystkie funkcje, dlatego z czegoś trzeba zrezygnować.

Jeżeli będziesz czytać głównie po polsku, nie potrzebujesz słownika. Podświetlenie ekranu także bywa zbędną opcją, nawet jeśli czytasz w nocy, ale zawsze masz dostęp do własnej lampki. Można także zrezygnować z dużej pamięci na rzecz pożądanych funkcji, jeśli będziesz na bieżąco usuwać stare książki i wgrywać sobie nowe.

Najlepszy Czytnik ebooków do 200 zł
Najlepszy Czytnik ebooków do 200 zł

Gdzie kupić czytniki e-booków do 200 złotych? Producenci

Czytników e-booków do 200 złotych najlepiej szukać w sieci. Można tu znaleźć zarówno urządzenia nowe, jak i użwane. Wiele dużych marketów z elektroniką proponuje nawet sekcję outlet, gdzie możemy upolować właściwie pełnowartościowy sprzęt o wiele taniej.

Dostępne na rynku marki czytników e-booków do 200 zł to na przykład Kindle, Prestigio, PocketBook, InkBook i inne. Ciekawostką jest, że ta ostatnia marka należy do polskiej firmy, a InkBooki są projektowane w naszym kraju.

Opinie o czytnikach e-booków do 200 zł

W dyskusji o tym, co jest lepsze: książka tradycyjna czy czytnik e-booków, można usłyszeć wiele pozytywnych opinii o tym produkcie. Łatwo nauczyć się jego obsługi i chwalą go sobie nawet osoby początkowo sceptycznie nastawione.

Jeśli posiadasz czytnik e-booków do 200 zł, mamy nadzieję, że podzielisz się z nami opinią na jego temat w sekcji komentarzy.

Czytnik e-booków do 200 zł / Ranking najlepszych

Wybór najlepszego czytnika e-booków do 200 zł to niełatwa sprawa. Jeśli szukasz budżetowej opcji, na pewno warto sięgnąć po sprawdzone rozwiązania, dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie ranking najchętniej kupowanych czytników e-booków do 200 zł.

Przeprawszamy za błąd. Jesteśmy w trakcie jego poprawiania.

Zobacz także nasze inne rankngi i poradniki:

|| »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *