Czytnik ebook dla dzieci

Czytnik ebook dla dzieci będzie świetnym prezentem dla maluchów w rodzinie, a także dla starszych pociech, które chodzą już do szkoły. Takie urządzenie nie tylko zapewni im mnóstwo interaktywnej zabawy, ale ucieszy także rodziców, którzy bez problemu zajmą nim dziecko, a sami będą mogli oddać się obowiązkom lub własnemu hobby.

W tym artykule podpowiadamy, jaki czytnik ebook dla dzieci wybrać i na co zwrócić uwagę.

Czytnik ebook dla dzieci Ranking
Jaki Czytnik ebook dla dzieci?
Ranking najlepszych >>>

Zalety czytnika ebook dla dzieci

Czytnik ebook dla dzieci pozwala zapoznać malucha ze słowem czytanym w przyjemny sposób. Dzięki wspólnemu czytaniu rozwijamy u dziecka wyobraźnię, logiczne myślenie, poszerzamy jego słownictwo, dzięki czemu może lepiej formułować swoje myśli, a także zaczynamy uczyć go liter.

Oczywistym wyborem wydają się książki tradycyjne, natomiast my odważymy się twierdzić, że równie dobrze, a nawet lepiej może się sprawdzić w tej roli specjalny czytnik ebook dla dzieci.

Dlaczego?

 • W czytniku ebook dzieci mogą pisać i rysować po kartkach, nie niszcząc książki.
 • Nie musimy się martwić, że dziecko zniszczy lub zgubi książkę wypożyczoną z biblioteki.
 • Maluch nie musi nosić ciężkich tomów w twardej oprawie, a jedynie lekkie urządzenie.
 • Książki w wersji elektronicznej są tańsze.
 • Czytnik ebook łatwiej zabrać ze sobą w podróż, a także bezpiecznie umieścić w samochodzie dzięki specjalnemu uchwytowi na tablet, dzięki czemu nie wyrządzi obrażeń w czasie wypadku.
 • Czytnik ebook dla dzieci jest inwestycją przyszłościową: całkiem prawdopodobne, że już za kilka lat nasze dzieci w szkole będą korzystać z elektronicznych podręczników.
Czytnik ebook dla dzieci
Czytnik ebook dla dzieci to świetny pomysł na prezent dla dziecka / Cena, opinie i ranking

Czytnik ebook dla dzieci czy tablet – jaki wybrać?

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem czytnika ebook dla dzieci, być może naszła Cię pokusa, by wykorzystać domowy tablet. Na pierwszy rzut oka wydaje się to dobrą decyzją, która pozwala zaoszczędzić pieniądze, ale nic bardziej mylnego. Dlaczego? Podpowiadamy.

Tablet wyposażony jest w świecący ekran, zazwyczaj LCD. W czytniku ebook natomiast zastosowano tak zwany papier elektroniczny, czyli technologię EPD (Electronic Paper Display). Ekran czytnika ebook dla dzieci nie emituje własnego światła.

Ma to kluczowe znaczenie dla wzroku malucha. Takie rozwiązanie nie męczy oczu dziecka i nie wpływa na powstawanie wad wzroku.

Poza tym, kiedy dziecko używa tabletu, istnieje ryzyko, że zamiast cieszyć się odpowiednią do swojego wieku literaturą, będzie wolało surfować po Internecie albo grać w gry, a to nie wpłynie na jego rozwój tak jak czytanie. Dlatego właśnie my rekomendujemy inwestycję, jaką jest specjalny czytnik ebook dla dziecka.

Wiemy już, że warto kupić to urządzenie. Na co jednak zwrócić uwagę?

Jaki Czytnik ebook dla dzieci
Jaki Czytnik ebook dla dzieci wybrać? Opinie rodziców i dzieci, porównanie, ranking i cena

Jaki czytnik ebook dla dziecka wybrać?

Możemy się pokusić o kupno zwykłego czytnika, który będzie służył całej rodzinie lub zdecydować się na specjalny czytnik ebook dla dzieci.

Dedykowane maluchom urządzenie wyróżnia się:

 1. Kompaktowymi rozmiarami i niewielką wagą;
 2. Kolorowym etui w dziecięce wzory;
 3. Programami do pisania po kartkach czytanej książki;
 4. Funkcją odznak za osiągnięcia i nagradzania dziecka za czytanie;
 5. Kontrolą rodzicielską, chroniącą malucha przed nieodpowiednimi treściami;
 6. Ładnymi, kolorowymi tapetami.

Ważne, by urządzenie było odporne na drobne upadki czy zachlapania, ponieważ dzieci nie są tak ostrożne jak dorośli. Podejrzewamy, że większości maluchów zdarzy się upuścić czytnik, zrzucić go z łóżka czy zachlapać soczkiem.

Zobacz także czytnik ebook z podświetleniem.

Najlepszy czytnik ebook dla dziecka – parametry

Niezależnie, czy zdecydujemy się kupić dedykowany czytnik ebook dla dzieci, czy zwykłe urządzenie, z którego po prostu będzie korzystał maluch, powinniśmy zwrócić uwagę na szereg jego parametrów.

Ważne są przede wszystkim:

 1. Ekran – dotykowy, działający na zasadzie e-ink, nie za duży, by małe rączki bez trudu mogły go obsługiwać;
 2. Rozdzielczość ekranu – im większa, tym wygodniejsze rysowanie i czytanie;
 3. Podświetlenie – modele wyposażone w tę funkcję pozwalają na zabawę i czytanie nawet w warunkach braku światła, na przykład wieczorem w samochodzie. Warto tu wspomnieć, że podświetlenie w czytniku ebook działa zupełnie inaczej niż w ekranie telefonu czy tabletu i nie męczy wzroku;
 4. Pamięć wewnętrzna – im większa, tym więcej książek i rysunków możemy zapisać. Najlepiej rozglądać się za modelem, do którego można włożyć zewnętrzną kartę SD;
 5. Łączność z WiFi / Bluetooth – pomoże we wgrywaniu nowych książek, a także korzystaniu z dodatkowych funkcji;
 6. Wbudowany słownik – rzecz szczególnie cenna dla starszaka, któremu ta funkcja może bardzo pomóc w nauce;
 7. Obsługiwane formaty – czytnik ebook dla dzieci powinien przede wszystkim odczytywać PDF, ePUB i MOBI, ale także inne pliki, jak DOC, TXT, itd.

Czytniki ebook dla dzieci przyszłością edukacji?

Naszym zdaniem czytnik ebook dla dzieci to urządzenie, które już wkrótce stanie się niezbędne w codziennej edukacji naszych dzieci. Być może wkrótce nie będą musiały one nosić do szkoły ciężkich podręczników oraz stosu zeszytów i przyborów, a wystarczy im odpowiedni czytnik.

To na razie tylko wizja przyszłości, ale czytnik ebook dla dzieci już teraz ułatwi życie szkolne. Polecamy go jako metodę zachęcenia dziecka do czytania lektur. W międzyczasie warto zerknąć także na inne zabawki dla dzieci, które mogą wspierać rozwój dziecka.

Jeśli już zdecydowaliśmy się na zakup czytnika ebook dla dziecka, pora wygospodarować na niego odpowiedni budżet. Przejdźmy więc do odpowiedzi na pytanie – ile kosztuje czytnik ebook dla dzieci?

Najlepszy Czytnik ebook dla dzieci
Najlepszy Czytnik ebook dla dzieci

Cena czytników ebook dla dzieci

Jeśli zdecydujemy się na dedykowany czytnik ebook dla dzieci, musimy przeznaczyć na niego 400-500 zł. Jeśli natomiast szukamy zwykłego czytnika lub opcji dla całej rodziny, musimy wydać od 180 do nawet 2000 złotych.

Gdzie kupić czytnik ebook dla dzieci?

Czytnik ebook dla dzieci ma w swojej ofercie Amazon Kindle. Inne czytniki są produkowane między innymi przez Prestigio, PocketBook, InkBook, Xiaomi.

Opinie o czytnikach ebook dla dzieci

Jesteśmy ciekawi, czy Wy macie w domu czytniki ebook dla dzieci? Co polecacie: specjalne urządzenie dla maluchów czy zwykły czytnik? Kiedy Wasze dzieci korzystają z elektronicznych książek? Czekamy na Wasze opinie w komentarzach!

Czytnik ebook dla dzieci / Ranking najlepszych

Najlepsze czytniki dla dzieci zyskują coraz większą popularność. Aby ułatwić Wam wybór odpowiedniego urządzenia, przygotowaliśmy ranking najchętniej kupowanych modeli.

9.
InkBOOK Calypso Czarny Czytnik ebook dla dzieci
10.
Amazon Kindle Touch 2020 S Czytnik ebook dla dzieci

Czytnik ebook dla dzieci to doskonały pomysł na prezent na urodziny, komunię czy na Święta Bożego Narodzenia.

Zobacz także nasze inne rankngi i poradniki:

« || »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *